HAKKIMIZDA

Kalender Ticaret’in temelleri 1955 yılında MEHMET KALENDER tarafından atıldı.

 

ANKARA-Ulus Sobacılar çarşısında Ankara’nın ilk anahtarcılarından olarak kilit ve anahtar sektöründe kendini yenilemeye adamış , zor kilit ve para kasaları konusunda TÜRKİYE’ nin sayılı kasa ve şifre uzmanları arasına girmiştir. Daha sonra Çankırı Cad. Meydan Han’ da 15 m2’ lik yere taşınarak profesyonel mesleğine devam etmiştir. Bu dönemde Türkiye çapında anahtar , kilit , para kasaları ve ATM kasaları konusunda söz sahibi olmuştur.

 

Aynı zamanda başarısını önemli kurumlarda da ispat etmiştir. Bunlar CUMHURBAŞKANLIĞI , BAŞBAKANLIK , GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI vb gibi birçok kurum ve kuruluşun yurt çapında işlerini yapmıştır. Zaman içerisinde, Mehmet Kalender, SUUDİ ARABİSTAN Kralı‘nın davetlisi olarak ülkesinde master key sistemini ilk kendisi uygulamıştır.

 

Merhum KKTC  CUMHURBAŞKANI RAUF DENKTAŞ,  ülkesindeki problemli para kasalarının açılım, tamir ve bakımı için uzmanlığı ile bilinen MEHMET KALENDER’ i ismen istetmiştir.

 

MEHMET KALENDER, yarım asrı aşan tecrübesiyle kurumsal yönetimini 1996 yılında oğlu SERKAN KALENDER ile beraber yapmaya başlayarak, kasa kapısı, para kasaları, kiralık kasalar , kuyumcu kasaları, ev ve büro kasaları, otel kasaları , silah kasaları üretimine başlamıştır.

 

2014 yılında çok büyük bir atak yaparak SECURAM  elektronik kilitlerinin Türkiye distribütörlüğünü almıştır. SECURAM’ ın  ilk distribütörlüğünü alan firma olmuştur.

Bu yıl 60.yılımızı kutluyoruz.

 

Türkiye’ ye kasa taşıma konusunda ilk taşıma makinelerini yine KALENDER TİCARET getirmiştir.

 

Amerikan sefareti kanalı ile başka bir ülkedeki özel üsse güvenlik kapısı yapmış olup aynı zamanda ROKETSAN ve MİKES’ e de özel geçiş kapıları yapmıştır.